Ker so stroški ogrevanja eden izmed največjih stroškov vsakega gospodinjstva, pa tudi poslovnih objektov ter industrije, je varčna raba energije zelo pomembna. Seveda poleg učinkovite izrabe energetskih virov nikar ne smemo pozabiti na osnovno ceno energentov. Slednje se med različnimi viri ogrevanja namreč močno razlikujejo. V zadnjem času so najbolj strmoglavo narastle cene olja. Nasploh so najbolj neekonomični zastareli sistemi ogrevanja s starimi kotli, ki za nameček v okolje izpuščajo ogromno škodljivih emisij.

Če želite svoj ogrevalni sistem prenoviti, hkrati pa zmanjšati stroške ogrevanja ter poskrbeti za zmanjšan izpuh emisij v okolje, preklopite na poceni plin. Ogrevanje na zemeljski plin predstavlja nizko investicijo (sploh, če živite v hiši, ki že ima priključek na javni plinovod), ima zelo kratko dobo vračanja investicije ter je, v primerjavi z ostalimi energenti, kot so olje, les ter elektrika, veliko ugodnejše. Sodobni kondenzacijski plinski kotli so visoko učinkoviti ter udobni za uporabo. Zagotavljajo dovolj toplote ter učinkovito izrabo energije tudi pri najnižjih zunanjih temperaturah.

poceni plin

Na poceni plin lahko preklopite povsem enostavno. Za dostopnost plina je poskrbljeno, saj javni plinovod najdemo v kar 82 občinah po celotni Sloveniji. Če se odločate za ogrevanje na poceni plin, kontaktirajte vašega lokalnega prodajalca oz. distributerja plina. Prav slednji vam bo svetoval ter pomagal tudi v primeru, da priključka na plinovod še nimate. V tem primeru boste morali izpolniti tudi nekaj obrazcev, vendar pa ves postopek ne traja dolgo ter je popolnoma nezapleten. Zemeljski plin boste tako lahko pričeli uporabljati že prav kmalu. Kubični meter plina boste tako dobili že za okoli šestdeset centov, vključno z vsemi davki. Tako boste postali eden izmed več kot 133.000 zadovoljnih uporabnikov plina v Sloveniji, pa tudi na evropski ravni. V EU je plinski kotel namreč eden izmed najpogostejših ogrevalnih naprav. Mednarodna agencija za energijo celo ocenjuje, da bo do leta 2035 zemeljski plin postal eden izmed najbolj pomembnih energentov za izpolnjevanje energetskih potreb v Evropi.